Zakończenie sezonu motocyklowego 2014 : podsumowanie

10407704_848537951869997_939395684333201143_n

Tam na górze, prawdopodobnie są przychylni, bo pogoda była piękna…

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację naszego zakończenia sezonu, kolejny raz pokazaliśmy że w kupie siła, to dzięki Wam wszystkim, wszystko zagrało tak jak trzeba, mimo że nie było praktycznie żadnych atrakcji motocyklowych, to motocyklistek, motocyklistów zjawiło się nad wyraz duuużo, i to jest właśnie podziękowanie za trud który zawsze ponosimy przy organizacji.

Dziękujemy motocyklistkom-było ich wyjątkowo dużo, motocyklistom, trójkołowcom- które zawsze robią ogromne wrażenie, skuterkowcom, dziękujemy wszystkim którzy przyjechali pięknymi zabytkowymi autami, p. Jerzy Golba, państwu Paczkowskim, Jackowi i Marcinowi Hauke którzy tak pięknie się prezentowali w swoich „resortowych autach”, bez tych wszystkich wymienionych osób, impreza nie miałaby takiej pięknej i robiącej wrażenia oprawy.

Celowo nie wymieniam kto co i dlaczego, bo przez nie uwagę, mógłbym kogoś pominąć, ale osób które dołożyło cegiełkę, było naprawdę wielu….

!! UWAGA !! zmiana daty zakończenia sezonu motocyklowego

Wykrzyknik

Komunikat
Informujemy, że w dniu 27 września 2014 (sobota) odbędzie się Poznańskie Zakończenie Sezonu, które rozpocznie się o godz. 10.00 na Polanie Harcerza.
W związku z powyższym Średzkie Zakończenie Sezonu motocyklowego i pożegnanie lata odbędzie się w dniu następnym, tj. w NIEDZIELE, 28 września 2014 r.
Program godzinowy i miejsca Średzkiego Zakończenia Sezonu pozostają bez zmian.
Serdecznie zapraszamy.
ETYLINIARZE.

Zmiana daty dokonana z przyczyn niezależnych od organizatora.

Zakonczenie sezonu motocyklowego Poznań 2014

poznan2014

Data: 27-09-2014 (Sobota)
Godz. rozp.: 10:00
Adres: Malta Polana Harcerza
Miejscowość: Poznań
Wojewodztwo: Wielkopolskie

„Średzkie zakończenie sezonu 2014″ oraz Pożegnanie Lata

zmianaterminu

Zapraszamy na „Średzki zakończenie sezonu 2014″ oraz Pożegnanie Lata

data: 28.09.2014 (zmiana daty)
start: 15:00
Wstęp wolny.

miejsce:
Pachura Moto Center
ul. Brodowska 40, Środa Wlkp
15:00 – Msza św. (ks. Eda Jaworski)
15:30 – parada ulicami miasta
16:00 – przyjazd nad jezioro średzkie
16:00-20:00 – Music Show
20:00- DJ4 You
22:00 – oficjalne zakończenie imprezy

U Kubusia na urodzinach

DSC01343

Cóż może być piękniejszego od radości w oczach dziecka? Nic!

Kiedy uczniowie ze średzkiej trójki, za pośrednictwem Gazety Średzkiej, dowiedzieli się o niezwykłej prośbie małego Kubusia – chłopca chorego na nowotwór mózgu, odzew był natychmiastowy. Życzenia urodzinowe, o które prosił chłopczyk, były niczym okruchy serca, przez nich darowane. Każdego dnia spływały laurki w kształcie piłek, samochodów, ozdobione kwiatkami, słoneczkami, uśmiechami. Olek z IVa podarował nawet Kubusiowi klocki LEGO i książeczkę. Wśród kartek znalazły się też takie w kształcie motorów i jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę, gdyż mały Kuba jest ich fanem.

Zosia Owsińska – uczennica klasy czwartej wykorzystując hobby swojego taty, zorganizowała dla Kuby szczególny prezent – wyprawę średzkich ETYLINIARZY na swych wspaniałych motorach. W sobotnie popołudnie, 17 maja w dzień urodzin chłopca, kawalkada samochodów i etyliniarzy podjechała do Białego Piątkowa na posesję rodziców Kuby.

Meskalina Blues Festival

m1

19 czerwca 2014 w ramach Meskalina Blues Festival, na Yumie odbyły się dwa koncert bluesowe.

Pierwszym artystą był Becaye Aw.
Urodzony w Mauretani znakomity gitarzysta i wokalista, mistrz afrykańskiego stylu gitarowego właściwego dla rejonu Mauretanii, Senegalu i Mali. W swojej karierze współpracował z wielkimi gwiazdami muzyki świata, jak m.in. Ali Farka Toure oraz Baaba Maal. Technika gry na gitarze Becaye’a przypomina tradycyjną harfę kora zachodniej Afryki. Artysta śpiewa w ojczystym języku z Afryki Zachodniej i sięga naturalnie po bogate tradycje muzyczne własnej grupy etnicznej obecnej we wszystkich krajach zachodniego rejonu Afryki. Repertuar jest bardzo bogaty, obejmuje różne style i zbliżony jest do melodycznej skali bluesowej. Po prostu skala pentatoniczna, czyli saharyjski blues charakterystyczny dla Mauretanii, Mali i Senegalu

Podsumowanie – I Rajd Motocyklowy im. Macieja OKIEGO Strugarka

1

W sobotę 14 czerwca, na terenie powiatów średzkiego i śremskiego odbył się, zorganizowany przez średzkich Etyliniarzy, I Rajd Motocyklowy im. Macieja OKIEGO Strugarka.
Rajd poświęcono pamięci Macieja, zmarłego tragicznie 5 lipca 2012 roku. Ideą rajdu była integracja środowiska motocyklowego, a przede wszystkim upamiętnienie samego Okiego, który jak mówią Etyliniarze, był wyjątkowym człowiekiem o wielkim sercu.
W rajdzie uczestniczyło ponad 30 załóg. które pomimo deszczowej aury, bardzo dobrze się bawiły. Ponieważ Maciej był strażakiem, wszystkie konkurencje na około stukilometrowej trasie, mającej swą metę i start na etyliniarskiej Yumie, rozlokowano w remizach. Z zadaniami motocykliści poradzili sobie wzorowo, choć nie ukrywali, że sporo problemów przysporzyły im pytania z tematyki ruchu drogowego, przygotowane przez jednego z kolegów. Po ponad dwu godzinnych zmaganiach, przyszedł czas na podsumowanie rajdu i wręczenie atrakcyjnych nagród, zarówno zwycięzcom jak i dla zajmującym ostatnie miejsca. Rajd wygrał Michał Sosik Sosiński, któremu serdecznie gratulujemy.
Po zmaganiach motocyklowych przyszedł czas na zabawę. Miłą niespodziankę zrobiła przyjaciółka Macieja, Ania Dydymska, która przygotowała mini recital. Strażacy zorganizowali pokaz wydobywania z auta osób poszkodowanych w wypadku, oraz udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem przy ognisku, było wiele wesołych wspomnień o Okim – wesołych bo takim człowiekiem był Maciej.

Dzień dziecka z Etyliniarzami

10341708_760193207371139_112677237922393580_n

Dzień Dziecka na Yumie!
W dniu 25 maja w piękną słoneczną niedzielę, Etyliniarze zaprosili dzieciaki z Domu Dziecka w Kórniku-Bninie i dzieciaki z Domu Dziecka ze Środy Wlkp do wspólnego świętowania z najmłodszymi Etylniarzami jednego z ważniejszych dni w roku, jakim jest Dzień Dziecka !!!
Radość, uśmiechy na buziach, umorusane bużki, to cudowny widok i tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi.

Serdeczne podziękowania za wsparcie:
Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej , Ka-boom! Agencja Eventowa, Pizzernia Goody, DJ4You – Gwarancja udanej imprezy, Muzeum Społeczne Jerzy Nowosielski, Piekarnia – Cukiernia ADAM i EWA , Jacek Hauke oraz szczególne podziękowania dla wszystkich Członków Stowarzyszenia Etyliniarze, Młodych Wilków, którzy brali czynny udział w przygotowaniach.

Foto. Viola Golba-Sobolewska

I Rajd Motocyklowy im.Macieja -OKI- Strugarka

logo

Stowarzyszenie ETYLINIARZE zapraszają na:

I Rajd Motocyklowy im.Macieja -OKI- Strugarka

który rozpocznie się 14.06.2014 roku, o godzinie 11:00 na terenie podległym do siedziby stowarzyszenia.

Trasa rajdu: Środa Wlkp.-Zaniemyśl-Krzykosy-Nowe Miast -Książ Wlkp. -Śrem-Środa Wlkp

Miejsce rozpoczęcia rajdu:
YUMA Miejscówka motocyklistów Etyliniarze
ul. Za kolejka wąskotorową, 63-000 Sroda Wielkopolska

Formularz zgłoszeniowy: 

- wersja .doc (word)
- wersja .odt (open ofice)
- wersja .pdf

Zapisy przyjmuje  SIELA 509-565-501 lub e-mail grzesiela@wp.pl

Dołącz do wydarzenia na facebook’u: www.facebook.com/events/660769620638640

TRASA
start YUMA – godz. 11:00
*STRAŻ POŻARNA ŚRODA WLKP.
Toczenie plastikowej beczki przednim kołem motocykla po wyznaczonym torze.
Konkurencja odbywa się parami na czas.
*STRAŻ POŻARNA ZANIEMYŚL – plac przy strażnicy
Slalom między pachołkami na najwolniejszy przejazd
/za dotknięcie lub podpórkę karne punkty/
*ZANIEMYŚL – KRZYKOSY
Przejazd trasą leśną – ale po asfaltach- Zaniemyśl-Lubonieczek-Czarnotki-Młodzikowo-Krzykosy. Na trasie punktowana niespodzianka!!!!!
*STRAŻ POŻARNA KRZYKOSY- Plac tzw. Amfiteatr
Ubranie stroju bojowego „Nomex” na czas .
*STRAŻ POŻARNA NOWE MIASTO /n WARTĄ- teren przy Strażnicy –Zielony Rynek-
Oddanie pięciu strzałów z wiatrówki bez schodzenia z motocykla
*STRAŻ POŻARNA KSIĄŻ WLKP.- teren przy Strażnicy
Szybki test – 5-cio punktowy- z zakresu przepisów ruchu drogowego z uwzględnieniem motocykli.
*STRAŻ POŻARNA ŚREM – może być plac przy strażnicy
Rzut lotkami – pięć rzutów – do tarczy z utrudnieniem- rzucamy w rękawicach motocyklowych
*MIEJSCE WYPADKU MACIEJA
Każda z załóg składa kwiaty lub zapala znicz.

REGULAMIN RAJDU

REGULAMIN

I RAJDU MOTOCYKLOWEGO IM. MACIEJA – OKI – STRUGARKA

14 czerwca 2014 roku (sobota), start o godz. 11.00

1. Rajd jest motocyklową imprezą turystyczną, mającą na celu upamiętnienie naszego Kolegi Macieja Strugarka, który zginął w tragicznym wypadku motocyklowym.

2. Rajd polega na przejechaniu trasy wskazanej przez organizatora, tj. Środa Wlkp. – Zaniemyśl – Krzykosy – Nowe Miasto nad Wartą – Książ Wlkp. – Śrem – Środa Wlkp. Po trasie uczestnicy raju będą brać udział w konkurencjach związanych z motocyklową pasją, które będą punktowane.

3. Każdy uczestnik OBOWIĄZANY jest posiadać stosowne uprawnienie do kierowania pojazdem, którym będzie uczestniczył w rajdzie.

4. Motocykl, którym Uczestnik będzie brał udział w rajdzie MUSI być zarejestrowany i dopuszczony do ruchu drogowego na terenie Polski oraz musi posiadać aktualne badanie techniczne.

5. Każdy uczestnik biorący udział w rajdzie MUSI posiadać ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej motocykla (OC).

6. Rajd odbywa się w normalnym ruchu drogowym, po drogach publicznych. Za ewentualne, popełnione wykroczenia lub przestępstwa każdy z uczestników ponosi odpowiedzialność indywidualną zgodnie z obowiązującym prawem.

Organizatorzy

Środa Wlkp. 25 maja 2014 roku

Charytatywnie dla Eryka

7

17 maja 2014 na stadionie OSiR w Środzie Wlkp. odbył się charytatywny turniej piłki nożnej „Gramy dla Eryka”

W tym dniu jedną z grup biorących udział w wydarzeniu była reprezentacja Etyliniarzy, którzy wystąpili w żółtych koszulkach. Niestety pogoda w tym dniu nie sprzyjała, jednak zabawa i chęć wzięcia udziału w turnieju wygrała z deszczową pogodą.

Dziękujemy naszym przeciwnikom za rywalizację oraz naszym zawodnikom!

 

 

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |