Zakończenie sezonu 2017 – podsumowanie

Zakonczenie Sezonu Sroda Wlkp 2017

W minioną sobotę średzcy Etyliniarze oficjalnie zakończyli sezon motocyklowy. Na imprezie pojawiły się nie tylko ścigacze, skutery, ale również quady i potężne maszyny turystyczne – łącznie blisko 1000 motocykli. Tego dnia nie zabrakło także polowej mszy świętej i ogniska, setek rozmów, wspomnień i planów na kolejny rok.
Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się na placu Pachura Moto Center na ul. Brodowskiej, gdzie ku uciesze organizatorów przybyli motocykliści z całej Wielkopolski. Średzkie zakończenie sezonu motocyklowego to już od kilku lat impreza o charakterze ponadregionalnym – widać tu nie tylko średzkie rejestracje.
Inauguracją wydarzenia była msza święta poprowadzona przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po wspólnej modlitwie, jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone, po czym ruszyli w dalszą drogę. Przed godzina piętnastą rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część zakończenia sezonu – parada motocyklowa ulicami Środy Wielkopolskiej. Na jej czele jechali włodarze gminy i powiatu, Starosta Marcin Bednarz i Burmistrz Wojciech Ziętkowski, a pięknym maszynom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy Policji, parada szybko i bezpiecznie dotarła nad średzkie jezioro, gdzie rozpoczął się piknik motocyklowy.

Średzkie Zakończenie Sezonu 2017

plakatA3

W dniu 30 września 2017r Etyliniarze organizują „Średzkie Zakończenie Sezonu 2017″
Spotykamy się na terenie firmy Pachura Moto Center.

WSTĘP WOLNY!!!

Średzkie Zakończenie Sezonu 2017
data: 30 września 2017
start: 14:00
Pachura Moto Center
ul. Brodowska 40, Środa Wlkp
14:00 – przyjazd uczestników imprezy na plac Pachura Moto Center
14:15 – 14:45 – Msza św. (ks. Eda Jaworski)
14:45 – 15:30 – parada ulicami miasta
14:30 – 18:00 -pokaz motocykli BMW i Indian
14:30 – 22:00 – piknik nad średzkim jeziorem

W tym dniu kwestujemy na Dom Dziecka w Bninie!

Sponsorzy:
Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej, Spółka XXI, Powiat Średzki, Pachura Moto Center, Pachura Norbert, Mark John, Hauke Ryszard, Pizza Goddy, Solarium Izabela, Ochowiak Jacek, Scena System, Piekarnia Adam i Ewa, Ka-Boom, Restauracja Max Marina, Walkowiak Paweł, Gazeta Średzka, Głos Powiatu Średzkiego

Trasa przejazdu:
Wyjazd z placu Pachura Moto Center w prawo w ul. Brodowską w kierunku centrum,
– na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną prosto do ul. Niedziałkowskiego w kierunku wieży ciśnień, rondo Jana Pawła II, Poselska, Prądzyńskiego, w prawo Kórnicka, rondo Solidarności, Kilińskiego, w prawo Kościuszki, w lewo Szpitalna, w prawo Ks. Kegla, Wiosny Ludów, w prawo Dąbrowskiego, w lewo Żwirki i Wigury, w lewo Czerwonego Krzyża, w prawo Wałowa, w prawo Daszyńskiego, w lewo Nekielska, w prawo Spacerowa, w lewo Plażowa, jezioro średzkie.

plakatA3

Dzień Dziecka u Etyliniarzy

5

W dniu 4 czerwca Stowarzyszenie Motocykliści Ziemi Średzkiej Etyliniarze zorganizowali Dzień Dziecka na Yumie. Zaproszone zostały dzieci z Domu Dziecka w Kórniku – Bninie, dzieci z Publicznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Szlachcinie, dzieci członków Stowarzyszenia, naszych przyjaciół i sympatyków.

Jak corocznie ten dzień obfitował w wspólne zabawy, gry i konkursy. Nie zabrakło mocniejszych wrażeń, do dyspozycji były quady i skuter a dla najmłodszych dmuchańce. To wszystko oczywiście odbywało się przy wesołej muzyce i smakołykach.

Rozpoczęcie sezonu 2017-podsumowanie

18278128_1665716726818778_6375551468095595556_o

29 kwietnia 2017 Stowarzyszenie Etyliniarze oficjalnie otwarło nowy sezon. Pomimo niesprzyjającej pogody, w sobotnie popołudnie do naszego miasta zjechało się około sześćset motocyklistów, by wspólnie wziąć udział w Średzkim Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego.
Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się na placu Pachura Moto Center na ul. Brodowskiej, gdzie ku uciesze organizatorów przybyli motocykliści z całej Wielkopolski. Inauguracją wydarzenia była msza święta w intencji nadchodzącego sezonu, poprowadzona przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po nabożeństwie odbył się pierwszy z trzech pokazów stuntu quadem i motocyklem, które zaplanowano na cały czas trwania imprezy. Paweł Karbownik i Leo Stunt pokazali liczne akrobacje, budząc przy tym zachwyt wszystkich zgromadzonych. Następnie, przed wyruszeniem w dalszą podróż, jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone.

Motoświęconka 2017 z wizytą w szpitalu

1

15.04.2017 r odbyła się „Motoświęconka” Zebrani motocykliści w drodze do ks. Edy odwiedzili szpitalny oddział dziecięcy w Środzie Wlkp, gdzie podarowali świąteczne upominki dzieciom przebywającym na oddziale.
Po wizycie w szpitalu, motocykliści udali się do Gułtów aby poświęcić koszyczki wielkanocne.

galeria zdjęć: [kliknij tutaj]

 

Motoświęconka 2017

swieconka2017

Etyliniarze zapraszają wszystkich użytkowników i sympatyków dwóch kółek w Wielką Sobotę na Motoświęconkę.

Zbiórka rozpocznie się na parkingu przy dużym Orlenie 15 kwietnia 2017 o godzinie 12.00.
Ok godziny 12.30 wyruszy kolumna ze Środy Wlkp na plac kościelny do Gułtów, gdzie przywiezione pokarmy poświęci kapelan ks. Eda.
W drodze do Gułtów odwiedzimy oddział dziecięcy w Środzie Wielkopolskiej. Obdarujemy małych pacjentów „zajączkiem” :-)
Święcenie w Gułtowach – godz.14.00

Zainteresowanych zapraszamy  na duży Orlen

Średzkie rozpoczęcie sezonu 2017

plakat2017_rozpoczecie

W dniu 29 kwietnia 2017r Etyliniarze organizują „Średzkie Rozpoczęcie Sezonu 2017″

Spotykamy się na terenie firmy Pachura Moto Center.

WSTĘP WOLNY!!!

Średzkie Rozpoczęcie Sezonu 2017
data: 29 kwietnia 2017
start: 13:00
Pachura Moto Center
ul. Brodowska 40, Środa Wlkp
13:00 – przyjazd uczestników imprezy na plac Pachura Moto Center
13:15 – 13:45 – Msza św. (ks. Eda Jaworski)
13:45 – 14:30 – parada ulicami miasta
14:30 – 22:00 – piknik nad średzkim jeziorem
22:00 – oficjalne zakończenie imprezy

Pokaz stuntu motocyklowego – Paweł Karbownik
Pokaz stuntu na Quadzie – Leo Stunt
Hamownia motocyklowa GRATIS Cerbol
Koncert zespołów: Last Minute – Blues&Rock Cover Band, Mullen Band, Stage66
Pomiar głośności wydechów, Strzelnica, Kiełbaska z ogniska, Grochówka
Wieczór przy muzyce DJ4YOU

Sponsorzy:

Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej, Spółka XXI, Powiat Średzki, Pachura Moto Center, Norbert Pachura, Jacek Ochowiak, MARK JOHN, Ka-boom! Agencja Eventowa, Ryszard Hauke, Pizzeria Goody, Solarium Izabela, Max Marina, Gazeta Średzka, Głos Powiatu Średzkiego, Mariusz Skrobosiński Piekarnia Adam i Ewa, Firma Walkowiak, Scena System Światło i Dźwięk, DJ4YOU

W tym dniu kwestujemy na Dom Dziecka w Bninie oraz Marka Wawrzyniaka

Marek przeszedł bardzo poważną operację guza kręgosłupa. Przed nim długa walka o uzyskanie pełnej sprawności. Lekarze szacują, że ma ok. 40% szansy, że będzie chodził. Środki przeznaczymy na kosztowną rehabilitację.

plakat2017_rozpoczecie

Trasa przejazdu parady motocyklowej:
Brodowska, Niedziałkowskiego; rondo Jana Pawła II; Poselska, Prądzyńskiego; Kórnicka, Kilińskiego; Kościuszki; Szpitalna; ks.Kegla; Wiosny Ludów; Dąbrowskiego, Brodowska; Żwirki i Wigury; Czerwonego Krzyża; Wałowa; Daszyńskiego; Nekielska; Spacerowa; Plażowa; Jezioro Średzkie

 

MotoMikołaje 2016 Środa Wielkopolska

motomikolaje-foto-viola-golba_22_550

Kolejna impreza MotoMikołaje zorganizowana przez Etyliniarzy za nami. Tradycyjny przejazd przez miasto, odwiedziny z upominkami u najmłodszych pacjentów w Szpitalu na Oddziale Dziecięcym, następnie z pełnymi workami słodyczy wjazd na Stary Rynek gdzie z niecierpliwością czekały dzieciaki oraz mieszkańcy.
Dziękujemy wszystkim przybyłym motocyklistom za pięknie przybrane motocykle i uczestnictwo. Wszechobecna czerwień Mikołaja wywołała dużo pozytywnych emocji, uśmiechów – dokładnie o to w tym wszystkim chodzi.
Lewa w górę.

Zapraszamy do fotorelacji

GALERIA MOTOMIKOŁAJE 2016

oraz materiału wideo nakręconego przez TVP Poznań (od 15min)

Reportaż TVP Poznań

MotoMikołaje 2016

Drukowanie

Zapraszamy w niedzielę 04 grudnia 2016 na przejazd ulicami Środy Wlkp. w strojach Mikołaja!
Zbiórka na dużym Orlenie o godz.11.00
Startujemy ok.11.40 ulicami Środy Wlkp, wjeżdżamy na Średzki rynek, częstujemy dzieciaki cukierkami, pamiątkowe fotki..
W drodze na Średzki Stary Rynek odwiedzimy Średzki Szpital, a konkretnie oddział dziecięcy, rozdamy upominki dzieciakom.

Proszę o barwne ozdobienie swoich motocykli, wywołuje to zawsze zachwyt wśród najmłodszych :-)

Warunek żebyśmy zrobili przejazd, to żeby nie było śniegu !

Każdy z uczestników kupuje we własnym zakresie Gwiazdorki czekoladowe, ciastka, cukierki, batoniki…Każdy coś od siebie kupuje na tyle na ile go stać, dla dzieciaków do rozdania na rynku. W końcu Mikołaj słodkości rozdaje.
Po spotkaniu na Starym Rynku, zapraszamy na gorącą zupkę na Yumie :-)

Trasa na Moto Mikołaje Środa Wielkopolska 2016
Zbiórka duży Orlen, Niedziałkowskiego, Poselska, Kościuszki, 20 Października, rondo Jana Pawła II, Niedziałkowskiego, Żwirki I Wigury, Szpital Średzki, Czerwonego Krzyża, Wałowa, Wiosny Ludów, Stary Rynek.

Drukowanie

Zakończenie sezonu motocyklowego 2016 – podsumowanie

logo

W dniu 1 października 2016 roku średzcy Etyliniarze zakończyli oficjalnie sezon motocyklowy. Jak wynika z obliczeń była to już 16-ta impreza związana z otwarciem lub zamknięciem sezonu motocyklowego. I tym razem pogoda dopisała. Było pogodnie i czasem słoneczko przyświecało mocniej.
Tradycyjnie już, średzkie imprezy rozpoczynają się od mszy świętej, która odbyła się na placu Pachura Moto Center. Zaprzyjaźniony ksiądz Eda z Gułtów w czasie kazania wspominał jak kruche jest ludzkie życie i byśmy każdego dnia dobrze z niego korzystali. Po mszy nastąpiło gromkie „Sto lat” odśpiewane przez motocyklistów księdzu Edzie w związku z jego najbliższymi urodzinami. Jak co roku przed wyruszeniem na paradę jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone.
Około godziny czternastej rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część zakończenia sezonu – parada motocyklowa ulicami Środy Wielkopolskiej. W paradzie udział wzięło około 750 motocykli. Na jej czele jechali włodarze miasta i powiatu – Burmistrz Wojciech Ziętkowski i Starosta Marcin Bednarz. Paradę oglądali licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. O atrakcji parady niech świadczy fakt, że już w poniedziałek na portalach internetowych można było obejrzeć kilka filmów relacjonujących jej przebieg.

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |